KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 15506096
nr 1550 6096
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Kopparstick, Hamnmotiv. Signerad, daterad 1892. Bladets mått: 19x28 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:20:19
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg